fbpx
Navigace

Expedice Kuba 15.11.-1.12.2019Kuba se pod neúprosným tlakem developerů rychle mění. Naše cesta je jednou z posledních šancí
zažít  Kubu starých časů.

Proto Seawolf ve spolupráci s našimi partnery a přáteli z firmy Charlotte organizuje tuto expediční plavbu a cestu po tomto výjimečném karibském ostrově.

EXPEDICE KUBA
yachting tracking – diving

15. 11. – 1. 12. 2019

Věrni našim zásadám poznat prostředí Vám hotel nezajistíme, ale uvidíte kousek Karibského moře, koloniální architekturu, přírodu vnitrozemí a život místních obyvatel.

Expedici zahájíme v městečku Santa Klára, aklimatizace proběhne příjemně na katamaránu. Čeká nás okružní plavba Karibským mořem kolem Isla de la Juventud , ostrůvků a lagun, území navštěvované umělci a dobrodruhy, čekají nás bílé pláže, korálové zahrady, podmořské jeskyně.

Druhý týden věnujeme vnitrozemí, navštívíme Trinidad, Santiago de Cuba, vnitrostátním letem nebo minibusem se přesuneme do Havany, kde expedici po prohlídce města a okolí ukončíme. Uvidíme developery ještě nezkaženou Kubu, pro dopravu využijeme místní prostředky, ubytování hlavně „casas particulares“.

V místě máme kontakt na člověka, který nám pomáhá s přípravou přesunů na ostrově a taktéž nám pomůže v případě nemoci, úrazu nebo jiných nenadálých událostí.

Filosofie pořádaných cest: „ smyslem života je poznání“
Nejsme cestovní kancelář, organizujeme cesty za poznáním nových destinací, jejich kultur i historie a přitom mnohdy poznáváme sami sebe. Itinerář cesty je orientační, někdy musíme udělat změnu z důvodu velkého rizika, někdy se objeví zajímavost, kterou je dobré navštívit. Na cestách se snažíme splynout s okolím, využíváme lokální prostředky, dodržujeme kulturní zvyky a přátelíme se s místními lidmi. Vyjma letenek a pronájmu lodi nemáme většinou nic zamluveného předem. Spíme v lodi, hostelích, pod stanem.

Pro koho jsou výpravy určeny:
Přihlásit se může každý. Fyzický věk není důležitý, důležité je na co se sami cítíte. Snažíme se o pohodovou skupinu. Můžete být na nejkrásnějším místě, v nejlepším čase a jeden dokonalý potížista to pokazí všem ostatním.

Poznáte nové lidi
Multikulturní angažovanost je klíčem k porozumění krás tohoto světa. Mnoho cestovatelů, kteří mají rozptýlené kamarády po celém světě, říkají, že se cítí bohatí a mají pocit sounáležitosti. Cestování poskytuje také příležitost naučit se něco nového o jiných kulturách. Každý člověk, kterého na cestách potkáte, má svůj zajímavý příběh.

Rozšíříte si svou perspektivu
Spousta lidí, kteří cestují, postupně zjistí, že poté, co se vrátí domů, si nemají příliš co říci s lidmi, kteří celý život tráví na jednom místě. Mnohým z vás se změní pohled na život. Ve vypjatých situacích si uvědomíte co je v životě opravdu důležité.

Obohatíte své kulinářské dovednosti
Jídlo spojuje lidi po celém světě. Snad každý si rád pochutná na dobrém pokrmu. Vyzkoušíme na našich cestách místní kuchyně. Uvidíte, že až daný pokrm a koktejl připravíte pro své přátele, určitě to bude pro všechny nový zážitek.

Nebudete si vyčítat promarněný život
Život je příliš krátký na to, aby vám na konci zbyly jen zaprášené věci. Využijte každé situace, jak zažít něco nového a uvidíte, že si ve stáří nebudete vyčítat, co jste nezkusili, ale naopak vzpomínat na to, co jste všechno zažili.

Část moře organizuje Milan Procházka, část vnitrozemí Marek Schmidt a Olga Procházková,
letenky Olga Procházková

Cena za osobu 63.500 Kč

Máte zájem zúčastnit se plaveb za zážitky, odpočinkem a klidem?
Zavolejte nám.

Za Seawolf team

Matouš Outrata
733736523
matous@seawolf.cz