fbpx
Navigace

VyplouvámeVyplutí

Obvyklá oficiální doba je cca 17:00 v sobotu, často se dá vyplout dříve. Vše záleží na pořadí lodí při přejímání a úklidu, loď se musí vyčistit a zkontrolovat pro následujíjící charter. Mnohé charterové společnosti nabízí tak zvaný „Early Check In“, tedy možnost převzetí lodě již kolem oběda. Tato služba je zpoplatněna, většinou částkou od 100€ do 150€ a je nutné jí objednat dopředu.

Návrat do maríny

Oficiální doba vrácení lodě je 9:00 opět v sobotu. Většina společností má však v podmínkách připlutí do přístavu již v pátek před setměním. Charterové společnosti se tím jistí, že se pár hodin před navrácením lodě nevyskytnou nějaké zásadní problémy pro které by se zpozdila příprava pro další turnus. Pobyt v domovské maríně není zpoplatněn a vždy je tam nějaká restaurace k oslavě ukončení plavby.

Co dělat v případě poškození nebo technických problémů na lodi?

V případě poškození nebo technických problémů kontaktujte příslušnou osobu v maríně. V dokladech k lodi, které máte vždy na palubě jsou důležité kontakty a telefonní čísla.

Co když si všimneme nějakého poškození na lodi během plavby?

V případě že jste přehlédli nějaké poškození během přejímky plavidla, máte možnost ještě do 24 hodin od převzetí lodě, tento problém nahlásit.

Jak připravíme loď na odevzdání v maríně na konci charteru?

Dobré je se řídit pokyny v průvodci „Rychlé a jednoduché instrukce“ ( QUICK and EASY instructions), které se nachází na každé lodi. V případě, že jste si během plavby všimli, že nějaká věc chybí, je poškozena nebo nefunguje, prosíme vás, aby jste to při předání oznámili příslušné osobě charterové společnosti. Pokud jste během charteru něco vyměnili, prosím informujte o tom charterovou společnost .

Při opouštění plavidla si prosím znovu zkontrolujte celou loď včetně skřínek, šuplíků, atd…, abyste se ujistili, že jste na lodi nic nezapomněli.

Odevzdání lodě + vrácení kauce

Dodatečné příplatky za nadstandard: pojištění kauce, spinakr, přívěsný motor a pod. Zde se nabídka liší u konkrétních lodí (resp. provozovatelů), proto i tento fakt je vhodné uvážit, protože někteří provozovatelé poskytují např. přívěsný motor ke člunu zdarma, nebo mají stání v marínách za polovinu ceny a pod.


Užitečné informace