Předpověď počasí pro plachtění

Připravili jsme pro vás několik typů, kde je možné najít dostatek informací ohledně předpovědi počasí, které se Vám jistě budou hodit!

Předověď počasí je velmi široký pojem. Od základních informací o oblačnosti, srážkách a teplotě, dále vlhkost vzduchu, tlak, rosný bod, směr a sílu větru po výšku vln a náhled na aktuální synoptickou mapu oblasti, která vás zajímá. Možných zdrojů je mnoho a není někdy lehké najít komplexní informace, které nás zajímají na jednom místě.

Proces vedoucí k předpovědi počasí tedy začíná získáním prvotních údajů měřením a pozorováním meteorologických prvků. Po celém světě jsou roztroušeny meteorologické stanice zřízené státními meteorologickými službami, na mořích se vyskytují lodi a meteorologické bóje. Personál stanic provádí pozorování a měření podle standardních postupů, které reguluje Světová meteorologická organizace WMO.

Výsledky se co nejrychleji spojovacími prostředky předávají do center, která dále provádějí jejich mezinárodní výměnu mezi všemi dalšími centry. Po schematickém zakreslení těchto údajů do mapových podkladů vznikne přízemní synoptická mapa, na které provede synoptik tzv. analýzu: lokalizuje hlavní objekty jako tlakové útvary (výše, níže, hřebeny, brázdy), atmosférické fronty (teplé, studené, okluzní), srážkové oblasti atd.
Předpověď počasí

Zde je několik typů, kde je možné najít dostatek informací:

Kompletní počasí: wunderground.com

Yr.No: http://www.yr.no/place/Europe/

WindGURU: http://www.windguru.cz

Aladin: http://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/synopticke-mapy.php?den=15

Aladin Chorvatsko: http://www.dhmz.htnet.hr/prognoza/karte.php?id=aladin&param=&it=

Meteo: http://www.meteocentrum.cz/

AeroWeather: http://www.aeroweb.cz/print.asp?ID=1471

Accuweather: http://www.accuweather.com/default.aspx

Kontaktujte
nás
+420 733 736 523
Aktuality
Exkluzivní nabídka lodí Marge a Dölkar z přístavu Betina na Kornatech!
Zobrazit
Aktuálně nabízíme
123 Last Minute nabídek
Zobrazit všechny
Reference
Přeji pěkný den a děkuji za zprostředkování lodi. Vše bylo úplně v pohodě, akorát nám foukalo trochu více, ale užili jsme si. Díky také za kolegu, který se mi ozval a budu s ním řešit prodloužení průkazu.
Pavel Opatřil

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit s výběrem? Chcete rovnou zařídit objednávku telefonicky?
Neváhejte nás kontaktovat.

+420 733 736 523
Poptávkový formulář