FAQ – Začínáme s přípravou na plavbu

Seznam nejčastěji pokládaných dotazů ohledně pronájmu lodí a plavby na moři. Informujte se ještě před začátkem plánování!

Začínáme s přípravou

 • Kdy a jak začít s přípravami na pronájem lodě?

  Výhodné je objednat loď ještě před koncem roku. Můžete tak od SeaWolf Sailing Academy získat slevu kolem 5 až 10%, a máte podstatně větší výběr volných lodí. Dále máte podstatně více času na řešení případných nepředpokládaných situací s organizací plavby.

  Jinou variantou je last minute. Mohou však nastat problémy se sestavením posádky na poslední chvíli a je také nutno počítat s výrazně zůženým výběrem dostupných lodí.

  Celkovým rozpočet a počet lidí na lodi se bude odvíjet od toho zda máte k dispozici svého vlastního skippera (kapitána) nebo zvolíte najmutí skippera. Naše společnost nabízí služby našich českých zkušených skipperů za cenu cca 10 tis. Kč na týden.

 • Volba termínu

  Podle účelu plavby (plachtění, koupání, potápění, historické památky a pod.). Pro samotné plachtění je optimální doba na jaře a na podzim. Ještě není příliš teplo, je zde méně plavidel, více fouká a pronájem je levnější. Z hlediska koupaní lze využít období od června do konce září. Pro návštěvy kulturních památek je vhodná kterákoliv jiná doba kromě letních prázdnin. V letních měsících jsou maríny často přeplněny.

 • Volba lodi podle kritérií

  Nároky, odolnost a zkušenosti posádky, dostupnost vhodné jachty ve zvolené lokalitě – maríně a dostupný rozpočet.

  Obecně lze říci, že čím více lidí, tím menší pohodlí, ale také náklady na osobu, takže například v období kolem poloviny května lze pořídit pronájem lodě pro 6 až 8 členů posádky v přepočtu na osobu za 180,- EUR ( čili cca 4.500 Kč na týden – naproti tomu v srpnu může cena pronájmu vyšplhat na dvojnásobek). Ideální je zvolit počet členů posádky shodný s počtem lůžek v kajutách. Pokud se rozhodnete obsadit i lůžka v hlavní kabině jachty „v salonu“ bude to již trochu na úkor prostoru, kterého na lodi nebývá vždy dostatek.

  Při sestavování členů posádky (zde malá rada: za člena posádky považujte až toho, kdo vám uhradí poměrnou část zálohy) vybírejte zejména lidi ne přehnaně náročné a hlavně nekonfliktní. Výborné je, pokud se všichni vzájemně znají, ale tento požadavek nelze často dodržet. V tom případě je vhodné, aby alespoň organizátor plavby měl možnost se se všemi předem seznámit. Plavební zkušenosti posádky by měli odpovídat jednak lodi, předpokládanému stavu moře a počasí, náročnosti trasy a zkušenostem samotného skippera.

 • Kalkulace nákladů

  • Cena lodi
  • Cena paliva
  • Poplatek za maríny nebo městská mola či placené boje
  • Pobytová taxa (7Kun / 1 EUR) na den a osobu – platí se v maríně před vyplutím.
  • Cesta k moři (dle km) + poplatky za dálnice
  • Stravování v restauracích / nákup zásob
  • Skipper – (Nevlastníte-li kapitánskou licenci nebo si netroufnete na plavbu sami dodáme vám zkušeného profesionálního skippera, který se postará o bezpečný průběh celé plavby a vy se budete účastnit řízení lodi podle vaší chuti a uvážení.) v tom případě se do nákladů zahrnuje i stravováni skippera, na které se posádka skládá rovným dílem. Český nájemný skipper stoji cca : 10.000,- / týden
  • Dodatečné příplatky za nadstandard: pojištění kauce, spinakr, přívěsný motor a pod. Zde se rovněž nabídka liší u konkrétních lodí (resp. v našem případě provozovatelů v konkrétních marínách), proto i tento fakt je vhodné uvážit, protože někteří provozovatelé poskytují např. přívěsný motor ke člunu zdarma, nebo mají stání v marínách za polovinu ceny a pod.
 • Platné licence České republiky pro Chorvatské vody

  Ano, je zapotřebí platná kapitánská a radiokomunikační licence.

  • Průkaz způsobilosti k vedení rekreační jachty – vydává MDČR
  • Průkaz způsobilosti k vedení námořní jachty:
  • Oprávnění C – velitel jachty pobřežní plavby
  • Oprávnění B – velitel jachty mořské plavby
  • Oprávnění A – velitel jachty oceánské plavby

  Kapitánskou licenci nemám, přesto bych rád jel na charterové lodi. Je zde nějaká možnost? Ano, je to možné. Můžeme Vám poskytnout zkušeného kapitána .Jeho cena je závislá na délce pobytu na lodi ve dnech. Vaše povinnost je pouze poskytnout mu stravu a ubytování spolu s náklady na cestu tam a zpět.

 • Jaká je současná měna v Chorvatsku ? Je lepší mít hotovost nebo kreditní kartu ?

  Současná měna v Chorvatsku je Kuna. Často je možné platit kotevní poplatky v Eurech. Kreditní kartu lze používat v restauracích, obchodech, supermarketech, samozřejmě, ne vždy je to možné. Služby jsou v Chorvatsku převážně placeny v hotovosti. Proto je vždy doporučováno mít sebou nějakou hotovost v Kunách a v Eurech.

 • Potřebuji licenci na rybaření, kdybych měl v plánu v Chorvatsku rybařit ?

  Ano, potřebujete sportovní rybářskou licenci. Na Vaše přání ji můžeme pro Vás zajistit. Cena licence záleží na délce Vašeho pobytu v Chorvatsku.

 • Potřebuji licenci k plavbě na lodi v Chorvatsku ?

  Ano, je zapotřebí platná kapitánská a radiokomunikační licence.

 • Je bezpečné brát s sebou děti ?

  Děti nejsou problémem, a to dokonce i ve velmi nízkém věku. Není stanoven žádný věkový limit. Každopádně, dohled dospělého nad dětmi je nutností. Existuje možnost instalace ochraného zábradlí kolem celé lodě. Tento požadavek je nutné sdělit předem. Použití zachraných vest pro děti je doporučeno, zvláště při špatném počasí nebo vysokých vlnách. Doporučujeme si vzít s sebou společenské hry pro zabavení dětí a dávat přednost kratším výletům s častějšími návštěvami přístavů.

 • Jsou postele povlečeny a jsou na lodi ručníky ?

  Set ložního prádla (polštář, deka, prostěradla a povlečení) na osobu je běžně poskytován a zahrnut v ceně.

 • Je kuchyň vybavena, nebo bych měl mít vlastní kychyňské nádobí ?

  Kuchyň je plně vybavena sporákem, troubou, lednicí, dřezem, kuchyňskou utěrkou, základním kuchyňským nádobím a příbory. Dále pak konvicí na čaj, v některých případech i mikrovlnou troubou nebo kávovarem. Mycí prostředky a toaletní papír nejsou na lodi vždy poskytovány.

 • Co bych si měl zabalit ?

  V první řadě to záleží na ročním období,a tudíž i na počasí. V případě charteru v létě (v sezóně) je nejlepší si zabalit věci jako by jste jeli kamkoliv jinam na dovolenou. Je doporučeno brát sebou nepromokavou soupravu v případě zastižení deště či bouřky na moři. Když se rozhodnete jet na charter mimo sezonu, například na podzim, je doporučeno opět brát nepromokavou soupravu, ale k tomu navíc pracovní nebo jachtařské rukavice, teplou čepici a teplé boty, které Vám nebudou na palubě klouzat (doporučuji vyzkoušet na mokrém PVC, nebo jiném plastovém povrchu).

 • Je na lodi zásuvka na 220V ?

  Všechny naše lodě mají 12V zásuvku (stejnou jako ve vozidlech). 220V zásuvky mohou být na lodi použity pouze pokud je loď v přístavu a napojena na elektřinu. Všechny naše lodě jsou samozřejmě vybaveny adaptérem ( 12V > 220V). Tento zdroj elektřiny stačí k napájení laptopu nebo k dobíjení telefonu při plavbě na moři. Jakmile zakotvíte v přístavu, měli byste loď hned zapojit do 220 V zdroje, který je na molu poskytován a můžete začít používat 220V zásuvky na lodi. Jelikož elektřina na lodi je omezená a poskytuje napájení také lednice, lodních světel, TV / rádia, ohřívače vody a jiných elektrických zařízení na palubě.

Kontaktujte
nás
+420 733 736 523
Aktuality
Zobrazit
Aktuálně nabízíme
149 Last Minute nabídek
Zobrazit všechny
Reference
Dobrý den, Chtěl bych poděkovat za zprostředkování a domluvení pronájmu lodi (Paulina). Loď to byla celkem slušná a plula hezky. Bohužel až tak moc nefoukalo, tak jsem byl za rozhodnutí vzít genakr, velmi rád. Loď měla sice výbornou hlavní plachtu ale kosatku naprosto bídnou. Takže děkuji.
Petr Malecha

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit s výběrem? Chcete rovnou zařídit objednávku telefonicky?
Neváhejte nás kontaktovat.

+420 733 736 523
Poptávkový formulář